Dzīves fināla meditācija
Apmācības programma, kas veltīta apzinātai dzīvei un nāvei
Maniša Džeimsa
Četri pamata moduļi
2022. g. novembris – 2023.g. jūnijs
3.modulis: Būt kontaktā 19-21. Maijā, 2023
Kursa "Dzīves fināla meditācija" pamatprogramma sastāv no 4 moduļiem.
Katrs modulis ilgst trīs ar pusi dienas.
2022. gada augusts – 2023. gada jūnijs

€ 650 1. un 3. modulis
€ 350 2. un 4. modulis
Izbraukuma retrīts (novembrī) Latvijā un trīs tiešsaistes ZOOM semināri
Mēs visi esam vienā laivā: tikko kā piedzimstam, nāve jau ir neizbēgama. Tai pašā laikā vairumam cilvēku ir grūti un biedējoši apzināties un pieņemt šo faktu.

Mēs vienkārši nesaprotam, kāpēc mums vajadzētu domāt par nāvi un ko tā mums nozīmē, brīdī, kad esam tik aizņemti ar dzīvi. Bet laiki mainās, un domas par nāvi tagad nepamet mūsu apziņu. Šobrīd vairāk nekā jebkad agrāk mūsu attieksme pret nāvi ietekmēs to, kā mēs dzīvojam šajā pārmaiņu un nepastāvības laikā.

Šajā grupas kursā ikviens bez māņticības un ieprogrammētām bailēm varēs izpētīt, ko viņam personīgi nozīmē nāve un kā atbalstīt sevi un apkārtējos, ja jūs vai viņi jau saskaras ar nāvi.
Ko mēs saprotam ar jēdzienu "apzināta nāve"?
Var teikt: tas ir pretējs process tam, ko dara lielākā daļa cilvēku - nepareizi izprotot un ignorējot nāves būtību; noliedzot to un izvairoties no tās, līdz brīdim, kad viņi attopas uz nāves gultas.

Noliedzot un izvairoties, cilvēki acīmredzot nekādā ziņā tai negatavojas, tāpēc doma par gatavošanos šķiet dīvaina, "sāpīga"!

Tāpēc nav pārsteigums, ka pēdējie nāves mēneši, nedēļas, dienas un stundas ir baiļu un ciešanu pilnas.
Bet nevajag!

Pēc mistiķu domām, nāve ne tikai nav dzīvības ienaidnieks, tā var būt pati dzīvības virsotne, un, kā saka tantriskais meistars Ošo, "fināla absolūtais, augstākais orgasms".

Gandrīz katrā kultūrā nāve tiek uzskatīta par dzīvības ienaidnieku.
Māņticības un ierasti uzskati ir tik liela daļa no mūsu dziļajiem nosacījumiem, ka mēs pat nevēlamies par to runāt. Tāpēc, kad mēs saskaramies ar nāvi vai kad mirst tie, kurus mēs mīlam, mēs baidāmies. Mēs pat nezinām, kādu pirmo soli spert, saskaroties ar nāvi.

Tomēr, pēc mistiķu domām, nāve ne tikai nav pret dzīvību, tās realitātes atzīšana padara mūsu dzīvi daudz bagātāku, daudz dziļāku.
Apmācību programma
Dzīves fināla meditācija:
1 nosacījums: Intervija tiešsaistē ar Manišu: pēc vietas rezervēšanas organizatori sazināsies ar jums, lai saskaņotu intervijas datumu un laiku. Neveiksmīga iznākuma gadījumā visa nauda tiks atgriezta.
Apmācību programma Dzīves fināla meditācija:
1 nosacījums: Intervija tiešsaistē ar Manišu: pēc vietas rezervēšanas organizatori sazināsies ar jums, lai saskaņotu intervijas datumu un laiku. Neveiksmīga iznākuma gadījumā visa nauda tiks atgriezta.
1.modulis:
Nāves izpēte
€550 agrā putniņa cena līdz 12. oktobrim
€650 pēc 12/10/2022
2022. gada 3.- 6. novembris
Retrīts Latvijā
Iespēja "nomirt pirms nāves" šķiet absolūta konfrontācija ar realitāti. Kā iespējams izdzīvot savas fiziskās nāves tikšanās pieredzi? Šajā retrītā, mīlestības un uzticības gaisotnē, ar noteiktu vingrinājumu, tehniku un meditāciju palīdzību dalībnieki saņems visu nepieciešamo atbalstu, lai apzināti stātos pretī tam, ko viņiem nozīmē nāve.

*Šai grupai var pievienoties kā atsevišķam retrītam. Lai piedalītos nākamajos trīs kursa posmos, šī grupa ir jāpabeidz obligāti.

Lasīt vairāk→
2. modulis:
Nomirt savādāk
2022.gada 6.- 8.janvāris €350
tiešsaistē
Mēs definēsim problēmas, kas var rasties brīdī, kad saskarsimies ar mūsu nāvi, piemēram, bailes, fiziskas sāpes un pieķeršanās. Šī moduļa vērtība ir palīdzēt mums saprast, ko cita persona varētu piedzīvot nāves priekšā un kā mēs varam viņu vislabāk atbalstīt. Izmantojot meditāciju, strukturētas tehnikas un apspriešanu, mēs eksperimentēsim ar daudzajiem resursiem, kas pieejami pavadošajai personai nāves gadījumā.

*Lūdzu, ņemiet vērā, ka šajā seminārā var piedalīties tikai tie, kas ir piedalījušies pirmajā modulī “Nāves izpēte"

Lasīt vairāk →
3. modulis:
Būt kontaktā
2023.gada 19.-21. maijs €350
ZOOM + live Rīgā
Mūsu trešajā modulī uzmanība galvenokārt tiks vērsta uz tēmu “būt blakus”…
Apgūsim komunikācijas pamatprasmes: aktīva klausīšanās; pieskārienu izmantošana, mūzikas un to prasmju izmantošana, kas ir īpaši svarīgas, kad esam mirstoša cilvēka tuvumā, kad šī persona piedzīvo fiziskas un emocionālas sāpes. Piemēram, skumjas; vai, ja viņš atrodas komā; vai kad mirstošs cilvēks vēršas pie mums, lai saņemtu atbildes uz it kā elementāriem jautājumiem, piemēram, par dzīves jēgu un to, kas notiks tālāk.

Tāpat mācīsimies pavadīt mirstošo cilvēku meditatīva un apzināta nāves procesa telpā.

*Lūdzu, ņemiet vērā, ka šajā seminārā var piedalīties tikai tie, kas ir piedalījušies pirmajā modulī “Nāves izpēte"
Lasīt vairāk →
4. modulis:
Praktiskie aspekti, tostarp rūpes par mirstošajiem; Ētika, juridiskie jautājumi, bēres/atvadas
2023. gada jūnijs €350
tiešsaistē
Būt kopā ar mirstošu cilvēku var būt ļoti dziļa, pat dzīvi mainoša pieredze, it īpaši, ja šī persona ir radinieks vai tuvs draugs. Lai gan šajā apmācībā uzsvars tiek likts uz psiho-garīgo līmeni, mums ir jāapzinās arī praktiski aspekti, piemēram, rūpes par sevi kā atbalsta personu; starppersonu(piemēram, ģimenes) dinamika, kas ir ap mirstošo personu; juridiskais aspekts, nāves gadījumā; pēdējie rituāli, atvadīšanās utt. Turklāt mēs pārskatīsim visu kursā iegūto pieredzi un mēģināsim izlemt, ko ar šo pieredzi darīt.

*Lūdzu, ņemiet vērā, ka šajā seminārā var piedalīties tikai tie, kas ir piedalījušies pirmajā modulī “Nāves izpēte"

Lasīt vairāk →
Kurss tiem, kas:
Vēlas strādāt ar bailēm no nāves un tuvinieku zaudējuma
Esat jēgpilnākas dzīves meklējumos
Ir smaga diagnoze un ir tuvu nāvei
Vēlas kļūt par profesionālu pavadoni mirstošajiem
Esat draugs kādam, kurš pārdzīvo zaudējumu
Šobrīd ir zaudējumi un bēdas (jebkurā sēru stadijā)
  • Iegūt ērtu sajūtu, vieglumu un pārliecību, lai atbalstītu un apspriestu ar draugiem un ģimeni nāves tēmu;
  • Dziedināties, pārveidoties un atgūt vienotību pēc mīļotā cilvēka zaudējuma;
  • Centrēšanas paņēmienus un komunikācijas metodes, kuras var izmantot jebkurā dzīves situācijā.

Iemācīsieties:

Pēc apmācības pabeigšanas, jūs:

Būsiet gatavi visbiežāk sastopamajiem dzīves beigu scenārijiem.

Izpratīsiet meditatīvās klātbūtnes dziedinošo potenciālu.

Maniša pēdējos 25 gadus ir vadījusi grupas par apzinātu dzīvi un apzinātu nāvi.

Viņu to darīt iedvesmoja viņas tiešais skolotājs, indiešu mistiķis Ošo, kura komūnā Indijā Maniša pavadīja vairāk nekā 15 gadus. Izmantojot dažādas meditācijas metodes un vienkāršas struktūras, viņa rada drošu telpu apzinātas nāves izpētei.

Maniša arī strādā ar mirstošiem cilvēkiem, sniedzot viņiem garīgu un psiholoģisku atbalstu, kas nepieciešams, lai veiktu šo svarīgo pāreju.
Maniša ir Osho Sammasati dibinātāja un direktore, kā arī daudzu grāmatu autore. Maniša ir dzimusi Austrālijā un tagad dzīvo un strādā Londonā.

Par kursa pasniedzēju: Maniša Džeimsa
Biežāk uzdotie jautājumi
Ko par apmācībām saka iepriekšējie dalībnieki?
"Nāvi nevar noliegt, atkārtojot, ka nāve neeksistē. Nāvi nāksies iepazīt; nāksies ar to saskarties. Tā būs jāpiedzīvo. Tev nāksies ar to iepazīties."
— Ošo
"Nāvi nevar noliegt, atkārtojot, ka nāve neeksistē. Nāvi nāksies iepazīt; nāksies ar to saskarties. Tā būs jāpiedzīvo. Tev nāksies ar to iepazīties."
—Ošo
Ja jums ir papildus jautājumi, lūdzu, sazinieties ar mums: