Raksti

Sirds dziedināšanas meditācija

Sirds var radīt brīnumus, tai piemīt īpašība transformēt enerģiju, neitralizējot raupjās dusmu, baiļu un nemiera enerģiju vibrācijas.

Šai meditācijai nav stingri noteikta formāta. Jūs varat tai veltīt tik daudz laika, cik vien lauj jūsu sagatavotība šādam procesam. Šeit piedāvatais formāts paredzēts, šādas prakses uzsākšanai. Vēlak jūs varat to adaptēt atbilstoši savām vēlmēm. Jums nav obligati jāiziet visi piedāvāties soļi, jūs varat jebkurā brīdi apstāties.Meditācijai var izmantot mediatīvu mūziku, vai izpildīt to klusumā un bez pavadošā teksta.

Mūsu radītajā meditācijas versijā, tiek izmantota relaksējoša meditācijas mūzika ar dabisku sirdspukstu skaņu, kura veidota ar mērķi palīdzēt musu smadzenēm, prātam darboties alfa viļņu frekvencē. (https://youtu.be/_R1ca7ck9RU) Mūzika palīdzēs nomierināt prāta aktivitāti, veicinās iekšēju mieru un normalizēs sirds ritmu.
Galvenie šīs prakses uzdevumi:

Galvenie šīs prakses uzdevumi :

  1. Ielpot un izelpot, noturot savu uzmanību sirds apvidū
  2. Ieelpojot, iztēlojaties, ka ieelpas plūsma ienāk jūsos caur atvērumu krūšu kurvja vidū, iziet cauri sirdij un izplūst ārā vietā aiz sirds starp lāpstiņām, tālāk ietekot zemē (skatīt attēlā zaļā krāsā bultiņas).
  3. Izelpojot iztēlojaties, kad izelpas plūsma izplūst tieši no sirds un plūst uz priekšu no jums, izplatās apkārt (violētas bultiņas)
  4. Ielpojiet bailes, kuras eksistē šobrīd, bet ne atmiņas par šīm jūtām. Reālas sāpes, reālas jūtas. Tad šī prakse darbosies ātri un kvalitatīvi.
Izelpojat – atbalstu, mīlestību,prieku, līdzjūtību, vienotības sajūtu un pieņemšanu. Dariet to tādā apjomā, kāds atbilst jums pieejamam resursam šobrīd. Esiet patiesi un godīgi, neaizraujaties. Neiejūtieties glābēja lomā, tas devalvēs jūsu prakses vērtību.

Senatnes viedais, Atiša, saka:
Esi Tu pats”. Lai arī kādas sāpes un ciešanas tas radītu. Lai notiek tā . Sākotnēji, jus to varat izsajust pilnāapjomā, ar visu spēku. Jums var būt grūti, mokoši: jus varat sāk raudāt kā mazs bērns, vai iespējams jums var rasties nepieciešamība ar visu ķermeni virpināties uz grīdas. Iespējams, ka jūsu ķermenis izjutīs sāpes un lielu spriedzi.
ūs varat pēkšņi aptvert, ka sāpes lokalizējas ne tikai sirdī, bet arī visā ķermenī, ka viss jūsu ķermenis ir nekas cits, kā vienīgi sāpes.

Ja jums izdosies sajust šīs sāpes, neatmetiet tās, tas ir ļoti nozīmīgi ! Uzņemiet tās sevī. Tā ir ļoti vērtīga enerģija, neatmetiet to.

Uzņemiet šo enerģiju sevī, iedzeriet, pieņemiet, aiciniet pie sevis, esiet pateicīgi tai. Sakiet sev:” Šoreiz es nebēgšu, neizvairīšos un neatmetīšu. Šoreiz es šo enerģiju izmantošu, pieņemšu un sagaidīšu kā ciemiņu, es to uzņemšu sevī, asimilēšu”.
PIEZĪME:

Iespējams sākotnēji jums būs vēlēšanās ieelpot tik personīgās ciešanas un izelpot mīlestību un līdzcietību sev. Ir labi tā.

Taču, kad jūs sajutīsiet atbrīvošanās sajūtu un mieru sevī, varat spert nākošo soli.

Šo meditācijas tehniku vislabāk apgūt, kad izjūtat spēcīgas emocijas – bailes vai sāpes vai citas jūtas, un tas notiek šajā brīdī ( šeit un tagad).

Šīs metodes vērtība slēpjas apstāklī, ka varat to izpildīt jebkurā brīdī un jebkurā vietā. Kad tehnika ir apgūta, jums nav nepieciešama īpaši radīta vide un situācija, jūs to varat izpildīt jebkurā momentā, kad vien jūtat nemieru, bailes vai citas grūtas emocijas.

Pašatbalsta tehnikas sastādīja Jeļena Spila (Ma Antar Nirupa) – ANTAR skolas dibinātāja, Eiropas Geštaltterapijas asociācijas (EAGT) locekle, uz ķermeni orientēta terapeite pēc neo-reihiāniskā darba ar ķermeni metodes, dao un tantras praktiķe vairāk nekā 20 gadus, vada grupas, seminārus un sieviešu apļus.