Raksti

Vingrinājumi TIKAI sievietēm

Vai joprojām sarkstat, kad dzirdat par sieviešu intīmo vingrošanu? Ir laiks šo jautājumu uztvert medicīniski un saprast, kā visi šie smalkumi darbojas, kam tie ir nepieciešami un kam nav, un ko sagaidīt no šīs nodarbes. Un kā vispār ar to nodarboties!

Sieviešu intīmo vingrinājumu pamatā ir divas pretējas idejas:

  • intīmie muskuļi regulāri jāsasprindzina
  • jāiemācās atslābināt muskuļus

Abas tehnikas ir pelnījušas pastāvēt un ir aktuālas dažādos „intīmajos” uzdevumos.

Kāpēc jāsasprindzina?

Intīmo muskuļu spēka vingrinājumi ir dažādas tehnikas, kuras bieži apvieno ar nosaukumu „Kēgeļa vingrinājumi”. Pamatā tie ir saspiešanas vingrinājumi (vienkārša muskuļu sasprindzināšana, gumijas trenažieru saspiešana vai kādas ierīces noturēšana iekšā).

Kam to iesaka: Muskuļu trenēšanu iesaka gadījumos, kad diagnosticēta smagas pakāpes maksts muskuļu noslīdēšana (prolapss). Tādos gadījumos ārsts var ieteikt paaugstināt muskuļu tonusu ar spēka vingrinājumu palīdzību.

Kam to neiesaka: Pretēji izplatītajam uzskatam, spēka vingrinājumi ne pārāk palīdz uzlabot intīmo jutību. Pirmajos brīžos iespējams „uzplaiksnījums” – mūsu ķermenim patīk, kad pievēršam tam uzmanību, un pat vienkārša uzmanības pievēršana šim „aizliegtajam” apvidum to atdzīvinās. Taču regulāri veicot vingrinājumus, muskuļi būs hipertonusā, kas, savukārt, pasliktinās nervu vadāmību. Spēks pieaugs, bet izjūtas – nē.

Turklāt, spēka vingrinājumi ir kontrindicēti, ja mazajā iegurnī ir sastrēguma pazīmes. Medicīnas praksē konstatēts, ka regulāri spēka vingrinājumi var pasliktināt sastrēguma izpausmes un mikrocirkulāciju.

Fona sasprindzinājums

Mēs, sievietes, mākam labi sasprindzināties arī bez visādiem vingrinājumiem. Ja iedomājamies sasprindzinājuma skalu no 0 līdz 100, tad „atslābuma” stāvoklī mēs atrodamies ne tuvu vieniniekam. Mūsu fona saspringuma līmenis ir pietiekami augsts.

  • Jebkura fiziskā aktivitāte, arī rīta rosme, iešana pa ielu, uzkopšana, pastaigas ar bērniem, iegurņa muskuļos rada sasprindzinājumu (tie ir burtiski iesaistīti katrā kustībā).
  • Sēdošs darbs ķermenim nav fizioloģiska slodze, tāpēc izraisa hronisku sasprindzinājumu muguras, jostas, vēdera, un, protams, iegurņa pamatnes muskuļos.
  • Spilgtas emocijas, piemēram, bailes un trauksme, izpaužas muskuļu sasprindzinājumā, it īpaši, kā atbilde uz pārdzīvojumiem, sasprindzinās starpenes muskuļi.

Un tagad iedomājieties, ka jau esošajam saspringumam iegurņa pamatnes muskuļos jūs pievienojat spēka vingrinājumus. Muskuļu tonuss pieaugs līdz hipertonusam un pastiprinās jau esošās sastrēguma pazīmes.

Kas no tā iegūst? Runā, ka vīrieši… Dažiem patīk spēcīgas sievietes, kuras var satvert un ar spēku pavilkt. Lai gan… Ja ir tāda iespēja, pajautājiet savam izredzētajam, vai viņu interesē zināma stingrība (vārda tiešajā nozīmē) intīmajās attiecībās. Ja interesē, tad var pamēģināt!

Atslābināšanās vingrinājumi

Vienkārši „atslābināties” – tas nav viegls uzdevums. Lai gan, varētu šķist… Taču ierasto muskuļu sasprindzinājumu, ko mēs nemaz neizjūtam, ir neiespējami atslābināt. Tāpēc vispirms nepieciešams šos muskuļus atrast ķermeņa kartē – sajust tos. Bet, kā lai to izdara, ja smadzenes jau gadiem ilgi tos uztver kā normu? Tam paredzēti dažādi vingrinājumi, kas tā arī saucas – „aktīvās atslābināšanās tehnikas”. Šie vingrinājumi palīdz atrast ierastās sasprindzinājuma vietas, muskuļi atslābinās, locītavas „atbrīvojas”, un rezultātā uzlabojas asins apgāde muskuļaudos un orgānos zem tiem.


Arī intīmajiem muskuļiem ir šāda tehnika jeb sieviešu dao prakse – elpošanas vingrinājumi, tehnika ar nefrīta olu un vēl daudz kas interesants.

Kam to iesaka: Sievietēm, kuras, no vienas puses, grib uzlabot dzimumdzīves veselību – novērst sastrēguma pazīmes mazajā iegurnī, aizsargāt sevi no jaunveidojumiem, sāpīgām mēnešreizēm un ginekoloģiskiem iekaisumiem. Bet, no otras puses, nenāktu par sliktu paaugstināt jutīgumu intīmajā apvidū un attīstīt savu seksualitāti.

Kam to neiesaka: Dao praksei ir viens ierobežojums – tā ir atļauta tad, kad ir atļauta tuvība. Ar to nedrīkst nodarboties, ja ir slimības, kuru laikā ārsts iesaka atturēties no seksa. Turklāt, to nedrīkst veikt grūtniecības laikā. Pārējā laikā īpašu ierobežojumu nav.

Kāda ir atslābināšanās būtība?

Dao praksē tiek apgūti elpošanas vingrinājumi, kas māca ķermenim elpot un kustēties jaunā veidā, attīstot iegurņa apvidus atslābināšanos. Arī vingrinājumi ar nefrīta olu, kura (jā, jā!) tiek ievietota vagīnā. Kāpēc?

Šīs prakses uzdevums ir izveidot tādu elpošanas un elpas aizturēšanas veidu, lai no dzimumorgāniem būtu pēc iespējas labāka asins atplūde, kas savukārt radītu iespēju labākai asins pieplūdei un asins apgādei. Lai tas izdotos, jāiemācās ne tikai specifiski elpot, bet arī atslābināt vēderu, jostasvietu un starpeni.

Vienus muskuļus jāsasprindzina (pareizai elpošanai un elpas aizturēšanai) un citus muskuļus jāatslābina (atplūdes uzlabošanai). Lai arī neizklausās grūti, uzdevums ir ļoti azartisks, jo parasti vingrinājumā iesaistītie muskuļi darbojas kopā un šo saikni pārraut.. ir interesanti! Savukārt nefrīta ola ir viens no indikatoriem, ka vingrinājums tiek veikts pareizi. Ja, aizturot elpu, tā virzās uz iekšu, tātad vingrinājums izdodas.

Kad šī prasme ir apgūta, intīmie muskuļi burtiski sāk atdzīvoties – kļūst paklausīgi, plastiski, jutīgi un stingri. Tam pievienojas intīmās sfēras atveseļošanās un libido paaugstināšanās, nemaz nerunājot par spēju izjust orgasmu (par to – citos rakstos!).

Ar ko sākt

Tātad, tagad, kad kopaina ir kļuvusi skaidra, var izvēlēties to vai citu praksi, atkarībā no uzdevuma:

  • ja ir smags prolapss (2.-3. pakāpes prolapss, kamēr pastāv iespēja izvairīties no operācijas) var noderēt spēka vingrinājumi;
  • ja ir sastrēguma pazīmes mazajā iegurnī (hroniski iekaisumi, sāpīgas mēnešreizes, tādi jaunveidojumi kā cista vai mioma) un ir vēlme padarīt intīmo dzīvi daudzveidīgāku – atslābināšanās un asins apgādi uzlabojoši vingrinājumi.

Izvēlieties lielus centrus ar profesionāliem instruktoriem – intīmā vingrošana jau sen vairs nav nekas apkaunojošs vai paslēpts pagrabā. Vērsieties pie speciālistiem, apgūstiet vingrinājumus un praktizējiet tos mājās (Daudzi jautā, kur tieši mājās ar to nodarboties? Dalāmies ar praksē pārbaudītām zināšanām – vannā! Rezervējiet vannasistabu uz 10-15 minūtēm dienā un uz priekšu – pie spēka un veselības!).
Mājas lapa