
Sieviešu forumos un interneta vietnēs var atrast daudz informācijas par tā saucamajiem Kēgeļa vingrinājumiem jeb starpenes muskuļu trenēšanas tehniku. Bet vai šie vingrojumi ir droši? Šis jautājums tika uzdots Annai Vladimirovai (Анна Владимирова), ārstei, atveseļošanās prakšu skolas „Wu Ming Dao” dibinātājai, sieviešu daoistu prakses skolotājai.
Kēgeļa vingrinājumi ir izstrādāti maksts muskuļu stiprināšanai un dažos gadījumos tie var būt patiešām noderīgi, bet dažos gadījumos – bīstami.
BĪSTAMI!
Lūk, situācijas, kurās nav ieteicams eksperimentēt ar Kēgeļa vingrinājumiem.
Ja jūs sapņojat par bērniņu…
Ja esat aizdomājusies par seksuālo izjūtu uzlabošanu ar Kēgeļa vingrojumu palīdzību, vispirms uzdodiet sev jautājumu – vai plānojat kādreiz, tuvākā vai tālākā nākotnē, dzemdēt?
Ja atbildējāt apstiprinoši, šie vingrinājumi nav ieteicami. Vai esat redzējusi vīriešus, ar, teiksim, ļoti trenētu muguru? Mēģiniet atcerēties, kāda ir viņu lokanība? Daudzos gadījumos tā ir ne pārāk laba, tas ir tādēļ, ka pārtrenēti muskuļi ne tikai palielinās apjomā, bet arī zaudē elastīgumu. Profesionāli sportisti, kuri labi pārzina anatomiju, pievērš uzmanību ne tikai svaru cilāšanai, bet arī stiepšanās vingrojumiem, lai kompensētu muskuļu hipertonusu un saglabātu lokanību.
Starpenes muskuļus var ātri uztrenēt, taču stiepšanās vingrojumi šim apvidum nepastāv. Un ja jūs pēkšņi atcerējāties par špagatu, man jūs jāapbēdina – šajā gadījumā tiek stiepti muskuļi un saites ap iegurņa un gūžas locītavām, bet starpenes muskuļi šajā procesā netiek iesaistīti. Vienīgais, kas var izstiept pārmērīgi sasprindzinātos maksts muskuļus – speciāla masāža, kas jāveic pēc katras vingrinājumu izpildīšanas reizes (un to praktizē tikai nedaudzas).
Kā jūs jau noprotat, elastību zaudējušie starpenes muskuļi dzemdību laikā var izspēlēt ļaunu joku – bērnam būs grūti „izspraukties” caur šo apvidu, tātad gan dzemdētāja, gan pats bērns var ciest.
Ja jums ir iekaisums
Iekaisums maksts apvidū un disbakterioze (nosacīti dēvēta par „piena sēni”) parasti attīstās, ja dzimumorgānos ir apgrūtināta asinsrite. Asins sastrēgums mazā iegurņa apvidū visbiežāk ir saistīts ar nepietiekamu asins atplūdi no šī apvidus – arteriālās asinis plūst pa asinsvadiem, pateicoties sirds izdarītajam spiedienam, taču venozo asiņu atplūde notiek pret gravitāciju un uz augšupejošo kustību iedarbojas daudz mazāks spiediens. Jo sliktāka atplūde, jo sliktāka pieplūde – tas rada ideālus apstākļus, lai vairotos slimības izraisoši vīrusi un baktērijas.
Kas notiek, kad meitene sāk veikt Kēgeļa vingrinājumus? Pastiprina asins pieplūde dzimumorgāniem. Taču venozā atplūde šo vingrinājumu rezultātā neuzlabojas. Tādejādi situācija tikai pasliktinās – progresē asins sastrēgums mazajā iegurnī, radot baktērijām un vīrusiem vēl lielāku rīcības brīvību.
Šajā gadījumā alternatīva Kēgeļa vingrinājumiem ir dao prakse, kas iedarbojas pretēji, proti, pastiprina venozo atplūdi no problēmzonām, un saskaņā ar Federālās valsts zinātņu iestādes „Centrālā zinātniski pētnieciskā epidemioloģijas institūta” veiktajiem pētījumiem ļauj uzveikt pat tādas infekcijas, kas ilgi nepakļaujas ārstēšanai ar antibiotikām.
NODERĪGI!
Un, lūk, piemēri, kādos gadījumos Kēgeļa vingrinājumi var būt pat ļoti noderīgi.
Ja ir iegurņa pamatnes muskuļu prolapss…
Iegurņa pamatnes muskuļu prolapss, vienkārši izsakoties, ir muskuļu pārstiepums un noslīdējums. Šāda situācija var rasties pēc dzemdībām vai vienkārši ar vecumu – parasti pēc menopauzes. Šajā gadījumā Kēgeļa vingrinājumi var būt pat ļoti noderīgi. Regulāra trenēšana nostiprina iegurņa pamatnes muskuļus, atjaunojot pareizu visu sievišķo dzimumorgānu stāvokli. Taču jāatceras, ka ar Kēgeļa vingrinājumiem var uztrenēt tikai maksts apakšējo trešdaļu jeb to daļu, ko veido šķērssvītrotā muskulatūra. Tie ir muskuļi, kurus mēs spējam apzināti sasprindzināt. Toties maksts augšējās 2/3 veido gludā muskulatūra jeb muskuļi, kurus mēs nespējam apzināti sasprindzināt (līdzīgi kā, piemēram, zarnu trakta sieniņas). Uz šo apvidu var iedarboties ar elpošanas vingrinājumu palīdzību, kurus apgūst sieviešu dao praksē. Taču šajā gadījumā šo praksi ieteicams apgūt kopā ar Kēgeļa vingrinājumiem.
Ja vēlaties izbaudīt asas izjūtas…
Ja meitene seksa laikā izjūt ne pārāk spēcīgu baudu, Kēgeļa vingrinājumi var burtiski atdzīvināt intīmo apvidu – pirmkārt, pateicoties vingrinājumiem, šim apvidum tiek veltīta uzmanība (un tā jau ir puse no panākumiem), otrkārt, atmostas snaudošie receptori. Taču ar trenēšanos nevajadzētu pārspīlēt (kā iepriekš minēts, tas var draudēt ar sarežģījumiem dzemdībās un iespējamiem iekaisumiem) – parasti pietiek ar nedēļu, lai iedarbinātu jaunas izjūtas un paceltu seksuālās izjūtas jaunā līmenī. Bet turpmākais – praktizēšanās jautājums!
Anna Vladimirova, ārste, ķīnas medicīnas speciāliste, atveseļošanās prakšu skolas „Wu Ming Dao” dibinātāja